اخبار مذهبي

اخبار مذهبي
 

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري به منظور رعايت اوقات شرعي اقامه نماز مسافران و احترام به شعائر اسلامي، بخشنامه جديد اقامه نماز در پروازها را صادر كرد.

بخشنامه جديد اقامه نماز

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشور با اعلام اين خبر گفت : در بخشنامه جديد آمده است كه  تمامي مسافران هواپيماهاي ايراني از تمام مبادي و مقاصد و مسافران خطوط هوايي خارجي كه از مبادي ايران و يا به مقاصد درون ايران پرواز مي‌كنند، از حق اقامه نماز‌هاي يوميه در شرايط شايسته برخوردار بوده و اين حق بايد به رسميت شناخته شده و مورد احترام قرار گيرد.

وي افزود: در صورتي كه وقت اقامه نماز، قبل از آغاز برنامه سوار كردن مسافران شروع شود و يا فرصت زماني اقامه نماز و طول پرواز به گونه‌اي باشد كه اقامه نماز در زمان پرواز امكان‌پذير نباشد، سوار كردن مسافران حداقل ۱۵ دقيقه بعد از ورود به وقت نماز آغاز شود و يا برنامه پرواز به گونه‌اي تغيير يابد كه امكان اقامه نماز پس از فرود و انجام تشريفات ورود به مقصد براي مسافران مهيا شود.

جعفرزاده در ادامه گفت : در مواردي كه رعايت موارد فوق منجر به نقض الزامات ايمني و به خطر افتادن جان مسافران شود، رعايت الزامات ايمني ضروري بوده و محدوديت موجود با رعايت احترام و حقوق مسافران به آنها اعلام شده و در خصوص راهكارهاي جايگزين، حداكثر همكاري ممكن با مسافران به عمل ­آيد.


ادامه مطلب
بازدید:


امتیاز:
 
[ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۵:۵۲ ] [ jafar ] [ نظرات (1) ]

ولادت حضرت ابوالفضل(عليه السلام) روز بسيار مباركي است كه در اين روز ارادتمندان به آن حضرت، با فعاليت‌هاي مختلفي مانند نذري دادن و يا بخشش كردن، علاقه خود را به آن حضرت نشان مي‌دهند.

روز ولادت حضرت ابوالفضل(عليه السلام) همچنين با چهارمين روز از ماه شعبان مصادف است و به همين دليل شايسته است كه در اين روز علاوه بر به جاي آوردن اعمال مشترك ماه شعبان، دعاهاي ويژه اين روز نيز خوانده شود.

طريقه خواندن نماز حضرت ابوالفضل(عليه السلام)

در هر ركعت بعد از حمد و سوره صد مرتبه يا حيُّ ياقيُّوم بعدازسلام نماز تسبيحات حضرت زهرا عليه السلام بعد از تسبيحات صد مرتبه صلوات بر حضرت ابوالفضل العباس بعد با اشاره انگشت سبابه دست راست به جانب قبله كرده و صد مرتبه ميگويي السلام عليك يا ابوالفضل عباس عليه السلام بعد از آن سر به سجده گذاشته دو دست از سر بالا امده و 255 مرتبه مي‌گويي الهي به دو دست بريده ابوالفضل العباس بعد حاجت خود را از آقا حضرت ابو الفضل بخواهيد.

سه نماز نذر آقا كرده دو تا از نماز ها را ادا كرده و يكي از نمازها را گرو نگه ميداريم بعد از اجابت حاجت ادا مي‌كنيم .اين نماز هديه آقا امام رضا مي‌باشد.


ادامه مطلب
بازدید:


امتیاز:
 
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۵:۱۲ ] [ jafar ] [ نظرات (1) ]

آيت‌الله حبيب‌الله مهمان‌نواز، نماينده مردم استان خراسان شمالي در مجلس خبرگان رهبري، بر الگوبرداري بانوان از سبك و سيره فاطمي در تمامي شئون فردي و اجتماعي تأكيد كرد.

وي تصريح كرد: زنان با پيروي از الگوهاي رفتاري حضرت فاطمه (س) افزون بر همسرداري و تربيت نسلي سالم شأن و جايگاه خود را در جامعه تقويت كرده و به الگويي براي ساير زنان تبديل مي‌شوند.

آيت‌الله مهمان‌نواز اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) به‌عنوان سرمايه عظيم اسلام چراغ راهي براي تمام زنان و حتي مردان جامعه به شمار مي‌رود كه اگر در زندگي روزمره خود به ابعاد رفتاري و شخصيتي اين بانوي بزرگوار توجه كنند بدون شك راه تعالي و سربلندي را پيدا كرده و به جايگاه اصيل خود مي‌رسند.

وي افزود: اگر زنان سرگشته و حيران بر اساس ابعاد رفتاري و شخصيتي حضرت فاطمه (س) رفتار كنند مي‌توانند با بازيابي هويت ازدست‌رفته خود علاوه بر پاسداري از كرامت و ارزش‌هاي انساني و اسلامي نهاد خانواده را تقويت و مستحكم كنند.

او همچنين تأكيد كرد : زنان با تأسي از سبك و الگوي رفتاري و شخصيتي حضرت فاطمه (س) شأن و منزلت خود را تقويت كنند تا الگوي زن تراز انقلاب به‌طور كامل تحقق يابد. .


ادامه مطلب
بازدید:


امتیاز:
 
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۷:۱۶ ] [ jafar ] [ نظرات (1) ]
نظرسنجی
     نتیجه