تبلیغات
اخبار مذهبی - مطالب دی 1395
اخبار مذهبی

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اكبری،  در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون فعال در طرح «مدارس امین» كه در مجتمع آموزشی محراب برگزار شد، با اشاره به اینكه اجرای این طرح ارزشمند را به فال نیك می گیریم، گفت: امید است كه شما برادران و خواهران در آن حركت جدی و موثری داشته باشید.

وی با اشاره به اینكه ارتباط با نسل نو توفیقی است كه خداوند به ما عنایت كرده است، افزود: نوجوانان مخاطبانی «قریب العهد» به فطرت هستند، از این رو باید عطش معنوی آنان را با انتقال آموزه‌های دینی برطرف كنیم.رییس مركز رسیدگی به امور مساجد، ادامه داد: شاید رسالت اول ما در مواجهه با نسل نوجوان ایجاد عطش نسبت به معارف دینی و ارزش‌های ایمانی باشد و این موضوع زمانی بیشتر می‌شود كه مبلغان خواهر یا برادر از نظر شخصیتی، معنویت، آرامش و مزایای حیات طیبه از ارزش های بالایی بهره مند باشند.

حاج‌علی‌اكبری با بیان اینكه نوجوانان و كودكان گیرنده‌های باطنی فعال‌تری نسبت به دیگر سنین دارند، اظهار كرد: نخستین دریافت‌كننده، جلوه های شخصیتی غیرزبانی آنان است كه در اصطلاح به آن زبان وجود گفته می‌شود كه صدای آن بلندتر و درك آن راحت‌تر است.

وی تقویت ارتباط باطنی با ملكوت عالم را یكی از راه هایی دانست كه باید در مدارس در وهله اول برای مواجهه با جوانان و نوجوانان و كودكان مورد توجه قرار گیرند و  افزود: این موضوع كه سهم ما از معارف الهی تا چه میزان باشد، بسیار اهمیت دارد بنابراین باید یك مبلغ، معارف، منابع ژرف و بی‌انتها را كسب كرده باشدزیرا اگر وی با معارف الهی آشنایی كافی نداشته باشد برای ارتباط گیری با مردم چیزی ندارد و این امكان میسر نمی شود و در این صورت نمی تواند اثر مثبتی بر آنان داشته باشد.

رییس مركز رسیدگی به امور مساجد، گفت: با وجود ظرفیت‌های حیرت‌انگیزی كه در مساجد وجود دارند همه ما درباره آن ها دچار غفلت مضاعف هستیم و باید برای عمران مساجد و آبادانی آن‌ها اقدام كنیم.

حاج علی اكبری، ادامه داد: ما باید  از ظرفیت نهاد خداساخته استفاده كنیم تا بر اساس آن در جامعه «زیست موحدانه» شكل گیرد، زیرا كه این مكان زندگی بر محور نماز را تشریح كرده و در دسترس قرار داده است.

وی خطاب به مبلغان و روحانیون طرح مدارس امین، گفت: شما مبلغان می‌توانید ارتباط نوجوانان و نسل نو كه در در كانون‌های اصلی اجتماع حضور دارند را با مساجد بیشتر كنید كه اگر خروجی آن انس با مساجد باشد نتیجه كار شما در رتبه بالاتری قرار گرفته است، زیرا كه اگر كسی به حقیقت و نورانیت مسجد گره بخورد بیمه می شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : جعفر جعفری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :