تبلیغات
اخبار مذهبی - مطالب خرداد 1396
اخبار مذهبی

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری به منظور رعایت اوقات شرعی اقامه نماز مسافران و احترام به شعائر اسلامی، بخشنامه جدید اقامه نماز در پروازها را صادر كرد.

بخشنامه جدید اقامه نماز

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشور با اعلام این خبر گفت : در بخشنامه جدید آمده است كه  تمامی مسافران هواپیماهای ایرانی از تمام مبادی و مقاصد و مسافران خطوط هوایی خارجی كه از مبادی ایران و یا به مقاصد درون ایران پرواز می‌كنند، از حق اقامه نماز‌های یومیه در شرایط شایسته برخوردار بوده و این حق باید به رسمیت شناخته شده و مورد احترام قرار گیرد.

وی افزود: در صورتی كه وقت اقامه نماز، قبل از آغاز برنامه سوار كردن مسافران شروع شود و یا فرصت زمانی اقامه نماز و طول پرواز به گونه‌ای باشد كه اقامه نماز در زمان پرواز امكان‌پذیر نباشد، سوار كردن مسافران حداقل ۱۵ دقیقه بعد از ورود به وقت نماز آغاز شود و یا برنامه پرواز به گونه‌ای تغییر یابد كه امكان اقامه نماز پس از فرود و انجام تشریفات ورود به مقصد برای مسافران مهیا شود.

جعفرزاده در ادامه گفت : در مواردی كه رعایت موارد فوق منجر به نقض الزامات ایمنی و به خطر افتادن جان مسافران شود، رعایت الزامات ایمنی ضروری بوده و محدودیت موجود با رعایت احترام و حقوق مسافران به آنها اعلام شده و در خصوص راهكارهای جایگزین، حداكثر همكاری ممكن با مسافران به عمل ­آید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : جعفر جعفری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :