تبلیغات
اخبار مذهبی - مطالب آبان 1396
اخبار مذهبی
بسیاری بر این باورند که کار کردن زنان در بیرون از محیط خانه از سوی اسلام درست نمی باشد و زنان تنها می بایست به وظایف خانه داری و همسرداری و فرزندداری خود مشغول باشند .برای پاسخ به این ابهامات درمورد اشتغال زنان در اجتماع به کتاب "جایگاه زن در اسلام" بنت الهدی صدر استناد می کنیم ؛
در این کتاب آمده است که زنان می توانند با حفظ حجاب و شئونات اسلامی توصیه شده در بسیاری از کارها و فعالیت های اجتماعی حضور داشته باشند و تنها تأکید اسلام برای زنان شاغل در اجتماع ، حفظ حجاب می باشد .

در این میان بهتر است که زنان مشاغلی را برگزینند که در آنها کرامت و حرمتشان خدشه دار نشود و بتوانند در آرامش و امنیت کامل به کار خود مشغول باشند و نیز مسائل خانه و همسر و فرزند را در اولویت قراردهند .
بطور مثال زن که با لطافت و قلبی سرشار از احساس آفریده شده است ، چگونه می تواند در جایگاه یک وکیل مدافع در مقابل مجرمین و قاتلین و ... تاب بیاورد و روحیه اش خدشه دار نشود ؟
ویا زنی  مهندس که مجبور است در بیابان ها زیر تابش نور خورشید و در گرما به نظارت و امورش بپردازد ، باید بتواند این شرایط را تاب بیاورد .

در اسلام هیچگاه اشتغال زنان حتی در چنین شرایط خاص و مشکلی نهی نشده است اما توصیه اسلام همواره بر فعالیت زنان متناسب با روحیات زنانه و لطیف شان بوده است .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 9 آبان 1396 :: نویسنده : جعفر جعفری
حتماً شنیده اید که نماز صبح برای بدن بسیار مفید است و در اسلام نیز تأکید زیادی بر خواندن نماز صبح پیش از طلوع آفتاب شده است . اما آیا از دلایل علمی این امر چیزی می دانید ؟


فواید نماز صبح


در زیر به 3 مورد از فواید خواندن نماز صبح اشاره شده است که حتماً دانستنشان برای شما جالب و البته مفید است ؛

1- در هنگام سحر و پیش از طلوع آفتاب ، میزان گاز ازن که از گازهای پایه برای تشکیل اکسیژن می باشد در هوا افزایش می یابد . طبق نتیجه تحقیقات محققان این گاز در هنگام سحر به سمت پایین می آید و در نزدیک ترین حالت ممکن به زمین قرار می گیرد . به همین علت می توان گفت که با توجه به اینکه ازن برای تمدد اعصاب و آرامش و نیز سلامت قلب و عروق بسیار مفید است ، یکی از فواید خواندن نماز صبح ، جذب بیشتر این گاز توسط بدن است .
جالب است بدانید به همین علت می گویند که نماز صبح باعث پیشگیری و یا درمان افسردگی و آرامش و رهایی از اظطراب می شود .

2- از دیگر فواید نماز صبح بیدار شدن و قطع شدن خواب می باشد . خواب طولانی مدت برای قلب بسیار بد بوده و باعث گرفتگی شریان های بدن می شود . نماز صبح باعث می شود که خواب طولانی قطع شده و بدن از بیماری های قلبی ناشی از خواب طولانی در امان باشد .

3- دلیل سوم کورتیزون است ! کورتیزون ماده ای در بدن می باشد که سبب افزایش فعالیت های بدن می شود و به نوعی برای بدن حکم انرژی زا را دارد . طبق تحقیقات محققان مقدار این ماده در هنگام سحر به بیشترین میزان خود در طول روز می رسد که با خوابیدن منافات دارد !  از سویی دیگر میزان این ماده در هنگام غروب به کمترین میزان رسیده که نیازمند استراحت و کاهش فعالیت بدنی می باشد .


با توجه به مطالب فوق ، می توان متوجه شد که علت علمی و پزشکی تأکید اسلام و قرآن بر نماز صبح چیست . حال آنکه علل شرعی نیز برای این توصیه وجود دارد که در مطالب بعدی حتماً به آنها نیز خواهیم پرداخت .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : جعفر جعفری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :